BEN FETÖCÜ DEĞİLİM OYLAMASI !

Mecliste anayasa değişikliği oylaması yapılırken… Kullandığı oyu açık eden AKP’li vekillerin üzerine neden böyle acımasızca gidiliyor ? İnsanlık öldü mü ?

Peşin hükümlü olmadan sağduyulu bakmak ve… AKP’li vekilleri anlamak lazım !

Uzunca bir süredir AKP içerisinde… FETÖ’cü olduklarından hiç şüphe duyulmayan ve… Bylock kullandıkları tespit edilen… Bir çok vekil hatta bakan dahi olduğu söylenip duruyordu !

Eğer bu söylentiler doğruysa ! FETÖ ayıklaması kamu ve iş dünyasında son hızla devam ederken… Bu ayıklamanın siyasette de başlayıp bir gün aniden kapılarının çalınacağı baskısıyla yaşayan… Kim bilir kaç zavallı vekil vardır ? Anlayışlı olmak zorundayız !

Meclisteki gizli oylamada… Oyunu açıkta kullanmak zorunda kalan… Attığı oyu kabindeki diğerlerine göstermeye mecbur olan… Oy atarken fotoğraf çektirmekten başka çare bulamayan… Bu vekillerin biçare durumlarına merhamet etmek insanlık gereği değil midir ? Onların sadece hava atmak için mi böyle yaptığını düşünüyorsunuz ? Hukuku, anayasayı, meclis iç tüzüğünü bilmeden mi çiğnediklerini sanıyorsunuz ? Biraz anlayış lütfen !

Kendinden emin olan, geçmişinden şüphe duymayan, bir yerlerden darbe almaktan çekinmeyen insan neden böyle bir şey yapsın ? Mecbur kalmasalar hukuku, anayasayı, iç tüzüğü çiğnerler mi sanıyorsunuz bu zavallılar ? Biraz merhamet lütfen !

AKP grubunda ortaya çıkabilecek olası firelerin, kendi üzerlerinde zaten mevcut olan şüpheleri daha da güçlendirip makul hale getireceğini göremiyor musunuz ? Üzerlerindeki iktidar partisi milletvekili zırhını çıkardıkları zaman başlarına gelecek felaketin kabusuyla… Her gün ölüp ölüp dirilmek ne demektir ? Hiç mi anlamıyorsunuz ?

Onlar için neyi oyladıklarının önemli olduğunu mu sanıyorsunuz ? Kendilerinin FETÖ’cü olmadıklarını başka nasıl ispat edecekler ? Yok memleket meselesiymiş, yok rejim değişikliğiymiş, yok tek adam iktidarıymış… Şu muhalefetin gaddarlığı, şu halkın anlayışsızlığı beni mahvediyor !

Bir de Meclis Başkanını… TBMM TV’yi kapattırdığı için suçluyorlar… Ayıp ! Başkalarının ayıbını örtmek Müslüman’ın faziletidir !

Ya ne yapsaydı ? Bu insanların çaresizliğini tüm memlekete ayan beyan seyir mi ettirseydi ?

Biraz insaf !

ERDEN ÜÇÜNCÜOĞLU

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir