Tüm Yazılarım

 

Var olsunlar... Yakın dostlardan ve bu sayfanın okurlarından hep aynı teveccüh geliyor "neden bir gazetede yazmıyorsun" ? İki sebebim var... Birincisi, her ne kadar "köşe yazarlığı" biraz farklı olsa da, üzerinde ömürlük emek harcanmış gerçek (!) gazetecilik mesleğine olan derin saygım. İkincisi ise parantez içerisine girmeye yani kategorize olmaya pek müsait olmayan yapım.

Bu sebepler beni "yazmak" konusunda sürekli bir mesai harcama mecburiyetinde de bırakmıyor aynı zamanda. Öyle ya... Her konuda fikir beyan etmek değil, objektif bir şekilde doğruyu ortaya koyabilmektir aslolan. Sonuçta, benim de bir "fikrim" olmasına rağmen "bilgim" olmadan yazmamaya gayret gösteriyorum.

Hem bu şekilde... Sadece doğrudan ve bilgiden yana taraf tutarak her görüşten bir çok basılı yayın ya da internet gazetesine misafir edilmek, alıntılara ve yorumlara konu olmak, kimi zaman referans gösterilmek ve paylaşılmak çok daha keyif veriyor yazan için.

Bazen yaşam tecrübelerimden süzülüp kendiliğinden çıkan, bazen de günler boyu süren okuma ve araştırmalar sonucu oluşan... 2015 yılından günümüze kadarki tüm yazılarımı aşağıda bulabilirsiniz... Beni her şekilde eleştirin ama zaman zaman "uzun yazmakla" asla 🙂

Keyifli okumalar dilerim,

Erden Üçüncüoğlu

Posts by category

 
Paylaşmak Zenginliktir

Yorum yapın