BAHÇELİ’DEN “FİŞLEME” UYARISI !

Bahçeli’nin kafası karışmış yine “dün akşamdan beri kafamı meşgul eden bir konu var” diyor. Ve ekliyor…

“15 Temmuz darbesinin siyasi ayağı hep tartışıldı. Siyasi ayak üzerinde kesin bir sonuçtan bahsedilemez duruma geldi. Demek ki FETÖ darbe hareketinde bir siyasi ayak var”

Şu keskin zekaya, şu politik öngörü kabiliyetine ve şu siyasi analiz yeteneğine bakar mısınız lütfen ? Hiç birimizin göremediğini nasıl da görüp FETÖ darbe hareketinde siyasi bir ayak olduğunu teşhis ve tespit edebilmiş ! Akşam kafasını kurcalayan bu sorunun cevabını… Bir filozof gibi sabahlara kadar düşünerek nasıl da bulmuş. Kıskanmamak elde değil !

Yedik mi ? Bazılarımız çıkarları gereği yemiş gibi görünse de aslında hiçbirimiz yemedik ! Çünkü Bahçeli’nin sabaha kadar düşünüp tasarladığı şey herkesçe bilinen malumun ilanı değil, sabah olduğunda “fişlenme korkusunu” kamuoyuna nasıl salacağıdır. Okuyalım laflarının devamını…

“Siyasi ayağın olduğu yerde siyasi seçmen olur. 4 cumhurbaşkanı adayı 100 bin ile müracaatı öngördü. Bu 100 bin aday talebinde bulunan 4 kişide bir tanesi CHPnin 15 milletvekili kaydırmasıyla destek buldu 100 bin seçmene ihtiyaç kaldı mı? Kalmaması gerekirdi. Şahsiyet 100 bin seçmenle adaylığını koyacağını ısrar etti”

Bakın bir penaltıcı maharetiyle topu dikti, gerildi vee şimdi şutu çekiyor…

“O zaman akla gelen soru şudur FETÖ darbe hareketinden 15 gün sonra OHAL kabul edildi uygulamaya konuldu. Çok sayıda görevden alma oldu. Adalet ve Kalkınma Partisinin Adalet Bakanı ile İçişleri Bakanı FETÖ’nün seçmen ayağı üzerindeki etkisini bugüne kadar takip etmiş midir? Etmezse 100 bin kişinin içerisinde bu hangi aday etrafında toplanabilir burası kafamı biraz meşgul ediyor. Bu 100 bin kişinin içerisinde eğer FETÖ, PKK desteği ile bir aday taraması yapılacaksa o zaman FETÖ’nün seçmendeki siyasi ayağının hangi aday etrafında toplandığı hakkında bir kanaat oluşabilir”

Alt yazı şudur… “Olası adaylar içerisinden 100 bin imzaya ihtiyacı olmamasına rağmen yine de toplamaya çalışan (şahsiyet diye hitap ettiği) Meral Akşener’e imza verecek olan seçmeni FETÖ’cü olarak fişlemek üzere Adalet ve İçişleri Bakanlarını göreve çağırıyorum”

Bahçelinin siyasi kurnazlığının matematik zekasından çok daha iyi olduğunu kabul etmek gerekir.

Kabul etmemek gereken şey ise… Siyasetin, kendine ait olmayan bir güce yamanarak ve o güçten alınan cesaretle ahlaksızlaştırılmasıdır.

Dikkatli ol Türkiye ! Bunların ne söylediğine değil neden söylediğine bakmayı hiçbir zaman unutma !

ERDEN ÜÇÜNCÜOĞLU

 

“BAHÇELİ’DEN “FİŞLEME” UYARISI !” için 2 yorum

  1. Aslinda simdi 100.000 kisi chp li iyi partili saadetli yigilivermeli secim kurulu onune demokrasi budur diye

     

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir