PİKİ GÖRDÜK MÜ ?

Eveeet çocuklar yeni eğitim yılınız hayırlı olsun. Bakalım koca yazı kim boş geçirmiş kimler gündemi takip etmiş ? Sen söyle bakalım evladım COVID ile ilgili neler yaşadık ?

  • Hocam işin başında iki ayda hemen piki gördüğümüzü düşündük. Boyutunu çok hafife alıp bir pike benzetemediğimiz için kuralları çok erken kaldırdık ve toplumun büyük çoğunluğu çabuk rahatladı. Fakat neticede bunun henüz bir pik olmadığını anladık. Tedbirlere derhal dönülmeden ve hatta yenileri konulmadan bu gidişle hep beraber gerçek piki yakalayacağız. Bazıları buna birinci bazıları ikinci dalga diyor ama neticede pik piktir, birinci ikinci fark etmez. 

Çok iyi evladım süper… Peki ekonomi konusunda neler söyleyebilirsin ?

  • Ekonomik küçülme, döviz ve altın fiyatları gibi verilerde tüm zamanların rekor pikini yakaladık. Vergi uyarlamaları gibi yeni ekonomik önlemler pikin üzerinde aşağı doğru eğildiğimize işaret ediyor. Bu pikin üzerine tekrar çıkar mıyız ya da aşağı yönlü harekete geçer miyiz bir şey demek zor. Ancak ekonomide daha büyük bir pik tecrübe etmemek için, yukarı aşağı yönlü hafif hareketlerle artık bildiğimiz ve alışık olduğumuz pike tutunmak daha mantıklı.   

Vallahi bravo çok etkilendim ! Peki dış ilişkilerle ilgili bir şeyler de söylemek ister misin ?

  • Yunanlılar yıllardır egedeki adalara ve kayalıklara çöktü ama biz hafife alıp zamanında tepki vermedik. Şimdi arkalarına AB’yi de alarak Akdeniz’de diplomatik gerilimi bilinçli olarak tırmandırıp işi iyice pike çevirdiler. Gelinen noktada kararlılığımızı belirtmek için biz de bize diretilen bu piki tuttuk ve baş eğene kadar bırakmayacağız. Gerçekte perdenin ardında NATO ve P 400 olayı da var gibi görünüyor.

Arkadaşınızı tebrik ediyorum. Ancak P 400 değil S 400 olacaktı sanırım…

  • Evet hocam ben de P 400 diyorum zaten

Senin adın ne evladım ?

  • Püleyman hocam

ERDEN ÜÇÜNCÜOĞLU   

 
Paylaşmak Zenginliktir

Yorum yapın